NOWA EDYCJA KONKURSU DLA DZIENNIKARZY KRYSZTAŁOWE PIÓRA 2024

Rusza kolejna, 18. już edycja ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy “Kryształowe Pióra”, w którym nagrody przyznawane są za osiągnięcia dziennikarskie w promowaniu profilaktyki oraz edukacji zdrowotnej Polaków w zakresie chorób serca, cukrzycy, depresji oraz chorób nowotworowych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 lutego 2024 roku. Prace można zgłaszać w czterech kategoriach:

  • Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie
  • Choroby serca – rosnące zagrożenie
  • Depresja – przełamać tabu
  • Cukrzyca – wygrać z postępem choroby.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy dziennikarze mediów ogólnodostępnych o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i regionalnym, których autorskie materiały zostały opublikowane lub wyemitowane w okresie pomiędzy 1 marca 2023 roku a 29 lutego 2024 roku.

Głównym celem inicjatywy jest promowanie i wyróżnienie aktywności dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najpopularniejszymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca (zarówno typu 1, jak i typu 2), depresja czy choroby nowotworowe. Każdego roku jury stara się wyróżnić tych dziennikarzy, którzy – dzięki swojej pracy – przyczyniają się do budowania świadomości i edukacji zdrowotnej Polaków, a także lepszego zrozumienia korzyści płynących m.in. z profilaktyki i wykonywania regularnych badań kontrolnych.

W ubiegłorocznej edycji konkursu pierwszą nagrodę oraz statuetkę Kryształowego Pióra otrzymało sześcioro dziennikarzy. Jury przyznało także 17 wyróżnień. Liczba zgłoszonych prac wynosiła aż 334 materiały, czyli o ponad 61 więcej niż w roku poprzednim. Do oceny przekazano wszystkie rodzaje publikacji mediowych, czyli zarówno artykuły prasowe i internetowe, jak i materiały telewizyjne, a także audycje radiowe i podcasty.

Konkurs organizowany jest z inicjatywy firmy Servier Polska.

Zgłoszenia
Zgłoszenie konkursowe wraz z kompletem materiałów można wysłać:

Formularze do pobrania oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zgłaszania swoich prac!

Biuro Konkursu
Biuro Konkursu Kryształowe Pióra
biuro@krysztalowepiora.pl
Maria Konieczna, Fair Business Consulting, tel. 696 078 980

0 replies on “NOWA EDYCJA KONKURSU DLA DZIENNIKARZY KRYSZTAŁOWE PIÓRA 2024”